W dniach 26.09. - 29.09.2017 w naszej szkole świętowaliśmy Szkolny Tydzień Języków Obcych połączony z Europejskim Dniem Języków.

 

 

GALERIA

 

Obchody rozpoczęliśmy od akcji pt. „Postcard and letter exchange”, podczas której pisaliśmy listy i pocztówki do trzech partnerskich szkół (dwóch z Włoch oraz jednej z Chorwacji). Uczniowie naszej szkoły oraz uczniowie ze szkół zagranicznych mieli za zadanie zawrzeć w listach ustalone wcześniej treści tj. nasz kraj, nasze miasto, najtrudniejsze „łamacze językowe”, najzabawniejsze słowa w moim języku, dlaczego warto uczyć się języków obcych itp. Powrót do tradycyjnej formy komunikacji za pośrednictwem poczty oraz fakt, że każdy z uczniów pisał wiadomość do „realnej” osoby przyniosło nam wiele satysfakcji. Dzięki tej akcji mogliśmy wspólnie szerzyć ideę wielojęzyczności oraz wielokulturowości państw europejskich.

 

Kolejnym etapem obchodów naszego językowego święta był dzień konkursów. W pierwszej konkurencji reprezentanci każdej z klas mieli za zadanie wypełnić test dotyczący krajów europejskich. Rywalizacja była zacięta, w wyniku dogrywki (w której wzięło udział aż pięć klas) wyłoniliśmy zwycięzców:

I miejsce – klasa IA – Natalia Gargała oraz Jakub Dyrda

II miejsce – klasa 3Z – Arletta Dołęga oraz Izabela Nykiel

III miejsce – klasa 3F – Dagmara Wąsacz oraz Katarzyna Golenia

 

Kolejną konkurencją był konkurs na najciekawsze i najzabawniejsze przebranie. Uczniowie mogli się przebrać za osobistość z kraju, którego języka się uczą. Pomysły uczniów nie znały granic. Mogliśmy podziwiać podobizny m.in. Karla Lagerfelda, Isaaca Newtona, Jamesa Watta, Kate Middleton, Charliego Chaplina, Ludwiga van Beethovena, Conchity Wurst, postaci z Alicji w Krainie Czarów, Amy Winehouse, Krzyżaków oraz Statuy Wolności. Warto podkreślić, iż poziom przygotowania uczniów i sposób ich prezentacji był na wysokim poziomie, dlatego też, komisja miała trudny wybór, aby wyłonić tylko trzy pierwsze miejsca.

I miejsce – Patryk Baj - klasa IVA

II miejsce – Jakub Urban, Dominika Mucha, Anna Winiarz

                   oraz Gabriela Kukulska – klasa IVF

III miejsce – Wiktoria Jaźwa – klasa IIIA

 

Trzecią konkurencją był konkurs recytatorski i konkurs piosenki. W związku z małą ilością chętnych, nie przyznaliśmy miejsc, a uczestnicy otrzymali drobne upominki za udział. Uczestnikami tej konkurencji byli: Paulina Jakielaszek z klasy IVA (wiersz) oraz Jakub Dyrda z klasy IA (piosenka).

Czwartą i ostatnią konkurencją był konkurs na najlepszy plakat. Tegoroczni zwycięzcy to:

I miejsce – Adam Kuźniar – klasa IIF

II miejsce – Katarzyna Lęcznar oraz Iwona Pokrzywa - klasa IIIA

III miejsce – Kinga Siwula – klasa IIIA

 

Podczas Szkolnego Tygodnia Języków Obcych połączonego z Europejskim Dniem Języków zorganizowaliśmy również liczne poczęstunki. Nauczyciele oraz uczniowie mogli spróbować m.in. angielskiej herbaty z dodatkiem mleka oraz tradycyjnych niemieckich ciast. Podczas lekcji odbywały się projekcje ciekawych filmów oraz prezentacji multimedialnych dotyczących kultury i tradycji krajów europejskich.

 

Wspaniała atmosfera, liczne atrakcje i dobre humory sprawiły, że był to niezapomniany tydzień.

Zapraszamy za rok!

Jubileusz szkoły

e-Dziennik

Szkoła promująca zdrowie

Zalookaj do NAS :)

Poradnik EKONOMIKA

SWF file not found. Please check the path.

SWF file not found. Please check the path.

Dla pracownika