Galeria zdjęć

14 grudnia 2017 roku odbyła się VIII edycja Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych dla Gimnazjalistów „Culture Twister”. Organizatorami tego przedsięwzięcia były nauczycielki języka angielskiego p. Sylwia Dubiel, p. Magdalena Krowicka oraz p. Joanna Bieniasz. Tegoroczny konkurs miał miejsce w Powiatowym Centrum Kształcenia Praktycznego i Edukacji Zawodowej w Łańcucie pod honorowym patronatem Starostwa Powiatowego. Konkurs otworzyła Pani Barbara Pilawa-Kraus Wicestarosta Łańcucki.

 

Tegoroczna edycja konkursu obejmowała takie zagadnienia jak: społeczeństwo, życie codzienne, symbole narodowe, święta, miary i wagi, podział administracyjny ,stolice, języki, flagi, religia, waluta, geografia oraz szkolnictwo. Arkusz składał się z 50 pytań, a do zdobycia było 69 punktów. O główne nagrody rywalizowało 24 gimnazjalistów z 13 gimnazjów.

Oto laureaci VIII edycji konkursu:

1 miejsce -  Szymon Frączek z Publicznego Gimnazjum w Rakszawie

2 miejsce – Kacper Sawicki z Publicznego Gimnazjum nr2 w Łańcucie

3 miejsce – Oliwia Wajda z Publicznego Gimnazjum nr2 w Łańcucie

wyróżnienie – Wiktoria Puchała z Gimnazjum w Markowej

W czasie konkursu odbyła się konferencja dla nauczycieli języka angielskiego na temat egzaminu ósmoklasisty, przygotowana przez reprezentantkę wydawnictwa OXFORD UNIVERSITY PRESS, panią Urszulę Kiliańską – Flis. Natomiast gimnazjaliści po zakończeniu testów mieli okazję wysłuchać ciekawej prelekcji pani Beaty Krawiec z księgarni Nova w Łańcucie. Podczas spotkania uczestnicy mogli zapoznać się z trendami w czytelnictwie. Niesamowicie barwna osobowość pani Beaty oraz jej wiedza, zainspirowała gimnazjalistów do poszukiwań ciekawych nowości wydawniczych. Po poczęstunku nastąpiło rozdanie nagród oraz wręczenie dyplomów, zarówno uczniom jak i ich opiekunom.

 Chcielibyśmy złożyć serdecznie podziękowania naszym tegorocznym sponsorom, którzy ufundowali główne nagrody i upominki, oraz smaczne przekąski. Wśród nich pragniemy wymienić: Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Zespołu Szkół nr 3 w Łańcucie - Ekonomik, wydawnictwo Pearson, NOWA ERA, OXFORD UNIVERSITY PRESS, firmę Cyfrowa Foto (Colorland) w Zaczerniu, Restaurację „Wolanka” w Woli Dalszej oraz Pizzerię „Joanna” w Łańcucie.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i ich opiekunom oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w tegorocznej edycji konkursu. Gorąco dziękujemy również dyrekcji PCKPiEZ za udostępnienie pomieszczeń i pomoc w organizacji konkursu.

Let’s twist the culture next year!

 

Jubileusz szkoły

e-Dziennik

Szkoła promująca zdrowie

Zalookaj do NAS :)

Poradnik EKONOMIKA

SWF file not found. Please check the path.

SWF file not found. Please check the path.

Dla pracownika