20 marca uczniowie „Ekonomika” po raz kolejny włączyli się w ogólnopolski projekt „Dzień Przedsiębiorczości”. Jest to projekt przeznaczony dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Młody praktykant-uczeń przez kilka godzin towarzyszy pracownikowi wybranej przez siebie firmy w wykonywaniu codziennej pracy...

GALERIA

W tym czasie poznaje zakres obowiązków na danym stanowisku, dowiaduje się, jaka towarzyszy mu odpowiedzialność i jakie predyspozycje oraz umiejętności są niezbędne do jego wykonywania. Uświadamia sobie również związek między wykształceniem a swoją przyszłą karierą zawodową. Pracownik zapoznaje ucznia z działalnością firmy, powierza mu wykonanie prostych zadań i odpowiada na jego pytania.

Uczniowie klas 1A i 1B odbyli praktyki m.in. w Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, Komendzie Powiatowej Policji, Przedszkolu Miejskim nr 1, Firmie Fotograficznej „Fotos”, Saloniku Urody „Kleopatra”, Sklepie Wielobranżowym „Twoje Hobby”, F.H.U. DMS, Sklepie Komputerowym „Viktor”.

Jednodniowe wizyty naszych uczniów w firmach bądź instytucjach były wspaniałą okazją by odpowiedzieć sobie na pytania:

-czy ten zawód jest dla mnie?

-jakie kwalifikacje byłyby mi potrzebne do jego wykonywania?

-jak wyglądałby moja praca na danym stanowisku?

Dzięki życzliwości opiekunów nasi uczniowie mogli zweryfikować swoje wyobrażenia o danym zawodzie oraz zdobyć wiedzę potrzebną do planowania swojej kariery zawodowej.

Jubileusz szkoły

e-Dziennik

Szkoła promująca zdrowie

Zalookaj do NAS :)

Poradnik EKONOMIKA

SWF file not found. Please check the path.

SWF file not found. Please check the path.

Dla pracownika