Młodzieżowy Klub Honorowych Dawców Krwi „KROPELKA” powstał w łańcuckim EKONOMIKU 23 stycznia 2009 roku. Przez 10 lat młodzież pod opieką pani Małgorzaty Skawińskiej regularnie oddawała krew. Dzisiaj w rocznicę powstania jedenastu chętnych uczniów z klas: 3a, 3f, 4a, 4f próbowało oddać krew...

GALERIA

A że nie jest to takie proste przekonali się sami. Tylko trzy osoby zakwalifikowały się i 1350 ml krwi z Ekonomika popłynęło do potrzebujących. Przeciwwskazaniami okazało się wysokie ciśnienie krwi, wysokie tętno, niski poziom hemoglobiny, uczulenie, astma w dzieciństwie, niewidoczne żyły. Tym bardziej gratulujemy trzem nowym krwiodawcom a pozostałym życzymy wytrwałości, za którymś razem się uda. A tak ze statystyki to przez 10 lat przewinęło się przez nasz klub 52 uczniów i 2 nauczycieli. Razem oddaliśmy ok 30 litrów krwi. Zapraszamy zdrowych, pełnoletnich uczniów do włączenia się w działalność koła.

 

Opiekun HDK Kropelka Małgorzata Skawińska.

23 stycznia 2019 r.

Jubileusz szkoły

e-Dziennik

Szkoła promująca zdrowie

Zalookaj do NAS :)

Poradnik EKONOMIKA

SWF file not found. Please check the path.

SWF file not found. Please check the path.

Dla pracownika